Halı Yıkama

Halı Yıkama

Halı Yıkama Aşamaları

Halı Yıkama Aşamaları ; Firmamız haftanın her günü Nilüfer, Osmangazi, Yıldırım, Gürsu ve Kestel ilçelerine hizmet vermektedir.

Bursa Halı yıkama sektörüne giriş yaptığımız günden itibaren görüyoruz ki, müşteriler bir çok halı yıkama firmaları ile çalışmaktalar. Uzun vadeli bir halı yıkamacı bulamadıklarını söyleyen müşterilerin sıkıntı yaşadıkları problemlerden en başta gelen halıların temiz yıkanmamış olmasıdır. Halıların üzerin de leke kalması bir başka problemdir, halıların son işlem paketlenme sırasın da kontrol edilmemesi hatta son temizlik işlemleri yapılmadığı takdirde müşterilere güzel ambalajlanmış olan halıların ambalajdan çıktığı anda tüm görselliği yitirmesidir.

Gören Halı Yıkama olarak bu problemleri ortadan kaldırmak adına kullanmış olduğumuz son işlem toz alma makinesi ve kullandığımız renk soldurmayan halı leke çıkartıcı ürünlerimiz ile paketleme esnasın da halı yıkama sırasın da temizlenmemiş lekelerin son işlemi yapılmaktadır. Halılarınız paketlenmeden evvel toz alma makinesinden geçerek üzerin de kalan kıl-tüy-çapakları temizlemektedir. Halılarınızı bizlere sipariş ettiğiniz de aynı gün içerisin de teslim alma imkanı sağlamaya çalışıyoruz. Genel zamanlar da gün içerisin de teslim alabiliyoruz, olası yoğunluk ve aksaklık durumların da bir gün sonrasına alacağımızı belirtiyoruz. Anlayışınıza güvenerek bunu belirte biliyoruz.

Teslim Alma

Halılarınızı kapınızın önünden makbuz karşılığın da alıyoruz, servis aracımıza indirilen halılarınız öncelikle karışık olmaması adına özel halı etiketleri ile etiketlenir ve sıra numarası verilir. Sıra numarası verilen halılarınızın sıra numarası da size verilen makbuza not edilir. Halılarınızın karışıklığa veya kaybolma olasılığını ortadan kaldırıyoruz.

Temizlik için verdiğiniz halılarınız halı yıkama fabrikamıza getirildiği anda gruplara ayrılarak kendi cinsinden olan halılarla bir kısım oluşturulur. Sıra numarası vermemiz de bu işlem de halılarınızın kaybolmasını veya karışmasını engellemek için işimizi kolaylaştırmakta. Gruplanan halılar işlem sırası önceliğine göre yıkama bölümüne verilir.

Yıkama bölümüne giren halılarınız öncelikle deterjanlı suya yatırılarak birer sıra halin de yıkama makinesine sürülür, masa tipi halı yıkama makinemiz ile halılarınız başka bir halı ile üst üste gelmesi söz konusu olmamaktadır. Halı yıkama makinesinden çıkan halılarınız deterjan köpüklerinden arındırılmak üzere durulama makinesine aktarılır. Durulama makinesinden geçen halılarınız tazyikli su ile durulaması yapılır.

Durulama işlemi yapıldığın da halılarınızın üzerin de şampuandan arta kalan hiç bir köpük kalmaz ve iyi durulanma yapılmış halının lekeleri yüzeye çıkmaz. Bu yüzden tazyikli su ile durulanmaktadır.

Durulama makinesinden çıkan halılarınız yıkama suyundan arındırılmış nemli olarak kontrol masasına gönderilir, nemli olan halının üzerin de kalan varsa lekeleri kontrol edilir. Kurutma odasına bırakılır, halıların cinsine göre ortalama 4 gün içerisin de kurumaktadır.

Son İşlem

Kurutma odasından ortalama 4 gün bekletilen halılarınız son kontrol amaçlı tekrar kontrol masasına gönderilir ve son işlemler gerçekleşir. Son işlemlerimiz de tekrar leke kontrolü ve halı üzerin de kıl tüy gibi atıkların olup olmadığı kontrol edilir. Bu işlemden geçen halılarınız alkol içermeyen halı parfümleri ile paketlenir.

Paketlenen halılarınız sizlerle irtibat kurularak halılarınızın teslimatı için bilgi alınır. Uygun olan bir zaman dilimin de kapınıza teslim edilir ve kapınız da ödeme imkanı sağlar. Son olarak halılarınızın teslim edildiği an da sizlere halılarınızı kontrol etmenizi çalışanlarımız önerir, bizlerin de gözünden kaçtığı bir problem olup olmadığını kontrol etmenizi isteriz.

Bursa halı yıkama

Halı Yıkama aşamaları hakkın da yazabildiğimiz bilgiler bu kadarla sınırlı değildir. Web sitemiz üzerinden halı yıkama aşamaları hakkın da detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

One Response so far.

  1. Bursa Halı yıkama firmaları arasın da sizlerin de olması bizleri memnun etmektedir. Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir